Kuchnia: Nowoczesny projekt kuchni z salonem

Nowoczesny projekt kuchni z salonem to często wybierane rozwiązanie gdy pomieszczenia nie się zbyt wielkie.

Połączenie ich sprawi że powiększy się przestrzeń. Kuchnia z salonem tworzy nowoczesne, eleganckie i reprezentacyjne miejsce. To właśnie tu toczyć się będzie większa część życia. Tu będziemy przygotowywać posiłki, zapraszać gości i odpoczywać w ciągu dnia.

Nowoczesny projekt kuchni z salonem podzielony został na trzy podstawowe strefy: strefę gotowania, strefę jedzenia i strefę odpoczynku.

Część kuchenna projektu

W kuchni znalazło się miejsce na wysokie szafki, w których ukryta została lodówka a także piekarnik i mikrofalę. Szafki dolne tworzą układ w kształcie litery „u”. Zaprojektowano je tak by pomieściły wszystkie niezbędne w kuchni rzeczy. Mamy więc do dyspozycji mały kosze cargo, szafkę, w której można zamontować organizer na odpady oraz dużo wygodnych szuflad o różnych rozmiarach. Mniejsze z nich przeznaczone są do przechowywania sztućców oraz drobnych przyborów kuchennych, w głębszych z łatwością zmieszczą się garnki, patelnie a specjalne wkłady pozwolą na bezpieczne przechowywanie talerzy. Wśród górnych szafek umieszczono witrynę oraz otwarte półki.

Zabudowę kuchenną zamyka stół, przy którym cała rodzina może wygodnie zjeść posiłek.


kuchnia, biała, drewno, szafki białe do sufitu, fototapeta na ścianie, projekt kuchni z salonem bialej

Część salonowa projektu

W tej części można wygodnie usiąść na skórzanym narożniku. Zaplanowany został też mały stolik kawowy. Na przeciwległej ścianie umieszczono regał na TV. Jego praktyczne szafki pozwolą na przechowywanie płyt DVD oraz sprzętu RTV. Tę część pomieszczenia wyraźnie oddziela i jednocześnie stanowi ozdobę ściana z kamieniem.

salon z kuchnią, brąz, kamień na ścianieNowoczesny projekt kuchni otwartej z salonem

Nowoczesny projekt kuchni z salonem – kolorystyka

Głównymi kolorami wykorzystanymi w aranżacji są biel oraz drewno. Jasne barwy w ciepłych odcieniach sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe a jednocześnie przytulne.

kuchnia, salon, stół, fototapeta zachód słońca, Nowoczesny projekt kuchni z salonem i stolem

Wybierając nowoczesny projekt kuchni z salonem zyskujemy choćby powiększenie przestrzeni czy możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu domu, nawet gdy szykujemy posiłki.

projekt kuchni z salonem z barkiem i stolem


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *