Kuchnia ze stołem kuchennym – czy warto planować stół?

Kuchnia ze stołem kuchennym to świetny pomysł. Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez miejsca gdzie można coś zjeść lub po prostu posiedzieć i porozmawiać.

Choć w wielu mieszkaniach brakuje miejsca by w kuchni wygospodarować miejsce na stół wiele osób decyduję się na niego choćby kosztem zmniejszenia miejsca do przechowywania.

Jeśli naprawdę nie da się zaplanować miejsca na stół można pomyśleć o alternatywie w postaci barku.

Zalety stołu kuchennego

 Z czysto praktycznego punktu widzenia stół zwiększa przestrzeń do pracy, ale kuchnia ze stołem kuchennym ma też inne znaczenia pozwala na zjednoczenie i podtrzymanie więzów rodzinnych.

kuchnia szara, pomarańcz, Stół w kuchni wąskiej

Gdzie ustawić stół kuchenny ?

Stół powinien stać w takim miejscu aby był wygodny dostęp do niego oraz by zmieścił się wokół niego komplet krzeseł. Powinien również stać w takim miejscu aby w ciągu dnia był oświetlony naturalnym światłem, a lampa powinna być umieszczona centralnie nad blatem.

Kuchnia ze stołem kuchennym mała

Blat stołu w kuchni

Stoły mogą mieć blaty wykonane z różnych materiałów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Blat kamienny – jest trwały i odporny na zabrudzenia i wysoką temperaturę, łatwo się czyści natomiast jego wadą jest wysoka cena i waga

Blat z płytek ceramicznych – twardy, odporny na zabrudzenia i wysoką temperaturę natomiast łatwo może zostać uszkodzony mechanicznie – jest wrażliwy na uderzenia

Blat ze szkła hartowanego – łatwy w utrzymaniu czystości choć szybko się brudzi i widać na nim wszystkie okruchy i krople wody ,jest dość drogi

Blat z drewna – odpowiednio zagruntowany z pewnością posłuży dłużej jednak jest wrażliwy na uderzenia, łatwo go odnowić bez potrzeby wymiany

Blat z płyty laminowanej – odporny na zabrudzenia, tani, ogromna gama wzorów, kolorów i struktur pozwoli z łatwością dopasować go do pozostałych elementów zabudowy kuchennej.

Kuchnia otwarta ze stołem kuchennym

Kuchnia ze stołem kuchennym to stare, funkcjonalne rozwiązanie, które wciąż się sprawdza i pewnie nigdy nie wyjdzie z mody.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *