Kuchnia: Aranżacja małego aneksu kuchennego

Aranżacja małego aneksu kuchennego może sprawić pewne trudności. Mała przestrzeń może znacznie ograniczyć możliwości urządzenia kuchni. Nie jest to jednak niemożliwe, wystarczy dobrze zastanowić się i zaplanować optymalne rozwiązania.

Poniżej został pokazany sposób urządzenia niewielkiego aneksu. W projekcie miały znaleźć się między innymi witrynki i zmywarka oraz otwarte półki. Oto  jakie rozwiązania zostały zaproponowane.

Zabudowa dolnych szafek aneksu

Do dyspozycji był aneks o wielkości 1,6m x 2m. Pewnym ograniczeniem był brak możliwości przeniesienia przyłączy, dlatego płyta grzejna oraz piekarnik zostały usytuowane w narożniku. Kolejna szafka to szafka zlewozmywakowa, w której można umieścić zarówno kosz na śmieci jak i specjalny organizer na odpady. Następną szafką jest szafka narożna, którą można wyposażyć w półkę lub na przykład kosz magic corner. Na naszym rynku jest kilku producentów proponujących to rozwiązanie. Ostatnia w szeregu jest zmywarka.

kuchnia, czerwona, szafki kuchenne czerwone, Aranzacja malego aneksu kuchennego w kolorze czerwonym

Mini barek

Dolne szafki zamknięte zostały mini barkiem. Barek zwiększa przestrzeń do pracy można przy nim napić się kawy a wyposażony w podświetlane witryny dodatkowo stanowi ozdobę widoczną od strony salonu.

kuchnia, barek, Aranzacja malego aneksu kuchennego z barkiem

Zabudowa górnych szafek aneksu

Aranżacja małego aneksu kuchennego wyposażona została w sześć szafek górnych sięgających do sufitu typu klapa. Stanowią one zwartą bryłę. Ich proste linie świetnie wkomponowują się w nowoczesny styl zabudowy.

Zabudowa obok lodówki

W projekcie została wykorzystana lodówka wolno-stojąca. Obok niej umieszczono szuflady na sztućce i inne drobna przyrządy kuchenne. Powyżej zaplanowano otwarte półki natomiast nad lodówką umieszczona została dodatkowa szafka, w której można przechowywać przedmioty z których nie korzysta się zbyt często. Lodówka od strony salonu została zasłonięta płytą w kolorze mebli kuchennych. Pozwoli to na ukrycie tyłu lodówki wraz z kablem oraz ułatwi montaż szafki nad nią.

Aranżacja małego aneksu kuchennego – kolorystyka

Aranżacja małego aneksu kuchennego wykonana została w kolorze bordo i czerni oraz szarości i aluminium stanowiącymi akcenty kolorystyczne pięknie podkreślające główne kolory.

kuchnia, czerwona, płytki szare, Aranzacja malego aneksu kuchennego z barkiem

Aranżacja małego aneksu kuchennego wykonana została tak by w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń oraz nie stracić nic z estetyki pomieszczenia otwartego na salon.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *