Wygodna szafa – dopasowana do wnętrza

Wygodna szafa musi być dopasowana zarówno do wnętrz jak i do potrzeb osób z niej korzystających. Najczęściej szafa ma wysokość 250 cm a jej głębokość to 60 cm.  Na wnętrze szafy przeznacza się 50 cm pozostałe 10 cm zajmuje tor, po którym przesuwane są drzwi. Nie są to jednak wartości stałe, należy wziąć pod uwagę pomieszczenie, w którym szafa będzie zamontowana. W naszych domach znajdują się zarówno pomieszczenia wyższe jak i niższe na przykład poddasze. Ogromną zaletą zamówienia szafy na wymiar jest możliwość dopasowania jej właściwie do każdej przestrzeni.

Akcesoria dopasowane do potrzeb

Myśląc o szafie należy określić zarówno w jakim miejscu ona stanie oraz jakie będzie jej przeznaczenie i co będziemy w niej przechowywać. Będzie można wtedy określić jakie akcesoria będą do niej najlepiej pasowały. A wybierać można między innymi z koszy o różnych rozmiarach, wysuwanych półek, wieszaków na paski czy krawaty, uchwyty na żelazko, uchwyty na rury od odkurzaczy, można również zastanowić się nad montażem zintegrowanej deski do prasowania.

Główne typy szaf z drzwiami przesuwnymi

Szafa pełna


W miejscach, w których nie można wykorzystać ścian, sufitu lub podłogi, montuje się tak zwane szafy pełne. Szafa taka jest stabilna a składa się z sufitu, ścianek bocznych, ściany tylnej oraz podłogi.

Szafa wnękowa

Przy montażu tego typu szaf wykorzystuje się wykorzystując jako obudowę ściany pomieszczenia, w którym jest ona wykonywana. Wykonanie szafy o wysokości bliskiej wysokości pomieszczenia nie wymaga montażu dodatkowego sufitu, podłogę szafy stanowi podłoga pomieszczenia czyli na przykład wykładzina, panele lub kafelki.

szafa, telewizor, biała, szuflady na bieliznę, drążki na wieszanie, półki, odkurzacz, żelazko Szafa, biała, telewizor, deska do prasowania, uchwyt na rurę do odkurzacza, marynarki

wygodna szafa przesuwna, kosze, szuflady, wenge, miejsce na buty, półki
Szafa wnękowa

Szafa narożna

Szafa narożna to świetny pomysł na zagospodarowanie narożnika pomieszczenia. Szafa wykonana jest w kształcie litery L. Można w niej zastosować zarówno drzwi przesuwne jak i łamane lub uchylne

wygodna szafa narożna z drzwiami przesuwnymi, szuflady, miejsce na krawaty, miejsce na buty, miejsce na torebki
Szafa narożna

Zabudowa skosów

W niskich, skośnych, trudno dostępnych miejscach na przykład na poddaszu, na które często nie mamy pomysłu można zastosować montaż szafy skośnej.

Wygodna szafa może stanąć w każdym miejscu, wystarczy tylko dobrze zaplanować dostępną przestrzeń.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *