Projekt kuchni w bloku

Projekt kuchni w bloku najczęściej ograniczony jest niewielkimi wymiarami pomieszczenia. Problem stanowi mała przestrzeń, na której trzeba wszystko zmieścić oraz zaplanować by kuchnia była nie tylko ładna ale i funkcjonalna. Zorganizowanie przestrzeni do pracy, przechowywania oraz gotowania musi być dokładnie przemyślanie tak aby praca kuchni nie stała się uciążliwa. Zacząć powinniśmy od dokładnego przemyślenia naszych potrzeb i oczekiwań.

Współpraca z projektantem

Bardzo ważną rzeczą jest współpraca z projektantem. Im więcej będzie on wiedział o naszych oczekiwaniach w stosunku do przyszłej zabudowy kuchni tym lepiej będzie mógł do nich dopasować rozwiązania dostępne na rynku.

projekty kuchni w bloku czerwonych

Układ mebli

Projektant przedstawi optymalne rozwiązania dotyczące układu mebli, dopasowane do pomieszczenia, którym dysponujemy. Zaplanuje ergonomiczne sposoby ustawień, które będą miały wpływ jakość  codziennego korzystania z kuchni.

Przechowywanie


Dobrze wykorzystana przestrzeń pozwoli na przechowywanie wszystkich niezbędnych w kuchni przedmiotów oraz zapasów żywności. Użycie dostępnych akcesoriów, na przykład koszy, organizerów i systemów do przechowywania sprawi, że przechowywanie będzie prostsze a przestrzeń całkowicie wykorzystana.

Powierzchnia do pracy

W kuchni wykonujemy dużo czynności dlatego będziemy potrzebować sporo miejsca do pracy. Aby móc wygodnie przygotowywać posiłki powinna być zaplanowana wystarczająco duża przestrzeń do pracy.

Oświetlenie

Często  skupiamy się na meblach i sprzęcie AGD natomiast zapominamy o prawidłowym oświetleniu w kuchni. Jest ono bardzo ważnym elementem głównie ze względów bezpieczeństwa- w kuchni pracujemy przecież przy użyciu ostrych narzędzi, ale też ze względów estetycznych. Światłem można przecież wyeksponować ozdobne elementy kuchni a w ładnym pomieszczeniu będzie nam się przyjemniej przebywało.

kuchnia czerwona, barek w kuchni czerwonej

Projekt kuchni w bloku lepiej będzie powierzyć doświadczonemu projektantowi. Nie eksperymentujmy we własnym zakresie, wtedy będziemy mieć pewność, że kuchnia będzie zarówno ładna jak i użyteczna.

Kuchnia w bloku zdjęcia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *