Pokój dla dziewczynki z szafą przesuwną

Pokój dla dziewczynki warto urządzić wspólnie z dzieckiem, wziąć pod uwagę zainteresowania i potrzeby. Nasza pociecha z pewnością będzie miło spędzała czas w pomieszczeniu, które pomagała urządzać. Ważnym elementem aranżacji pokoju dziecka będzie szafa. Ze względu na rozmiary może ona wpłynąć na wygląd całego pokoju. Dobrze zaprojektowana szafa pozwoli na utrzymanie porządku i będzie ozdobą pokoju dziecięcego.

Wyposażenie szafy

Młodsze dzieci oprócz standardowego wyposażenia szafy powinny mieć w niej wygospodarowane miejsce na zabawki. Umieszczenie na przykład koszy w niższych partiach szafy zapewni dziecku łatwy dostęp do zabawek. Dziecko, nawet to najmniejsze nie będzie miało problemu z dostaniem się do swoich skarbów dzięki systemowi otwierania drzwi przesuwnych.

Drzwi szafy przesuwnej


Aby pokój dziecka był kolorowy można wykorzystać na drzwiach grafiki na przykład z ulubionymi postaciami z bajek. Ze względu na bezpieczeństwo szklane elementy wypełnienia drzwi z grafiką powinny pokryte być folią, która zapobiega rozpryskom odłamków.

Szafa dla nastolatki

W miarę jak dziecko rośnie zmieniają się jego potrzeby, dlatego wyposażenie szafy powinno również „dorastać”. Tak więc miejsce wcześniej przeznaczone na zabawki zająć może szkolny plecak i inne przybory. O ile jest taka możliwość można również zastanowić się nad montażem w szafie biurka.

pokoj dla dziewczynki z szafą przesuwną

Drzwi szafy

Istnieje kilka możliwości wyboru drzwi do szafy w pokoju dziecka. Drzwi uchylne, drzwi łamane oraz drzwi przesuwne. Wielu rodziców zadowolonych jest z zastosowania drzwi przesuwnych ponieważ zabierają one mało miejsca i są łatwe do otwierania nawet dla małych dzieci.

Urządzając pokój dla dziewczynki meblami na zamówienie mamy możliwość idealnego dopasowania ich do potrzeb lokatorki a także skomponowania wszystkich mebli w jednej kolorystyce i stylu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *