Garderoba to idealny pomysł na przechowywanie

Garderoba to idealny pomysł na przechowywanie nie tylko ubrań ale również przedmiotów, z których nie korzystamy na co dzień. Coraz więcej osób planując swoje domy bierze pod uwagę przeznaczenie miejsca na garderobę. Najwygodniej będzie jeśli wyznaczymy przestrzeń obok sypialni.

Często w tym celu stosuje się ścianki kartonowo gipsowe albo można wykorzystać istniejące załamania ścian i zamknąć je drzwiami przesuwnymi, które zajmują znacznie mniej miejsca niż te otwierane tradycyjnie.

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne do garderoby pełnią nie tylko funkcję oddzielającą garderobę od innych pomieszczeń, mogą one w zależności od użytych materiałów, których ogromna ilość jest dostępna być elementem wystroju wnętrz. Do wyboru mamy między innymi płyty laminowane w bogatej gamie kolorystycznej i o różnych strukturach, maty dekoracyjne i szkło. Szkło ma tę dodatkową zaletę, że zapalone wewnątrz garderoby oświetlenie będzie nadawało pomieszczeniu przyjemnej atmosfery.

garderoba w salonie, szuflady, półki na buty, półki na ubrania

Wyposażenie garderoby

Wyposażenie garderoby zależy od naszych potrzeb. Oprócz  pólek i drążków mamy do wyboru między innymi kosze, pantografy, wieszaki na krawaty i paski, zintegrowane deski do prasowania.

Półki

W zależności co chcemy na nich ułożyć powinny mieć one różne głębokości i szerokości. Półki na podręczniki czy pościel będą miały na pewno większą głębokość i szerokość niż te na ubrania Duża półka pawlaczowa z pewnością sprawdzi się jako miejsce do przechowywania kołder i poduszek. Istnieją jeszcze półki przeznaczone na przechowywanie obuwia, mogą one być wykonane z płyty laminowanej lub mieć formę metalowych półek wysuwanych centralnie lub bocznie.

Drążki

Drążki do wieszania ubrań można zamocować na dwa sposoby. Jeśli mamy krótkie rzeczy montujemy jeden drążek nad drugim w odległości około 105 cm. Natomiast aby zamontować drążek do powieszenia długich ubrań należy przyjąć, że powinien on być umieszczony na co najmniej 180 cm.

Pantografy

Znacznym ułatwieniem dla osób niższych, niepełnosprawnych lub gdy mamy wysoką garderobę będzie zamontowanie pantografu. Pantografy to drążki z uchwytem, dzięki któremu możemy opuścić nasze ubrania na odpowiadającą nam wysokość.

Szuflady

Wyposażone w system specjalnych wkładów, dzięki którym szuflada podzielona jest na mniejsze strefy, każda rzecz znajdzie swoje miejsce.

garderoba z szufladami i polkami

Kosze

Druciane kosze ułatwią przeglądanie rzeczy. Nie trzeba kosza wysuwać by odnaleźć jakąś rzecz. Inną zaletą koszy jest to, że zapewniają swobodny dostęp powietrza a dodatkowo zostaje zachowana wewnątrz wentylacja.

garderoba z koszami

Garderoba to na pewno dobry pomysł dla singla jak i całej rodziny. Jeśli tylko mamy taką możliwość powinniśmy wygospodarować przestrzeń na wygodną garderobę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *