kuchnia z salonem: Aranżacje kuchni z salonem

Aranżacje kuchni z salonem stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się na połączenie kuchni z salonem co sprawia, że powierzchnia wydaje się znacznie większa niż gdybyśmy planowali dwa oddzielne pomieszczenia. Projektując salon połączony z kuchnią należy zwrócić uwagę by oba pomieszczenia komponowały się ze sobą a jednocześnie by przebywając w salonie nie miało się wrażenia, że nie wyszliśmy z kuchni.

Oprócz optycznego powiększenia pomieszczeń kolejną zaletą połączenia kuchni z salonem jest to, że nawet gdy przygotowujemy jedzenia wciąż możemy rozmawiać ze znajomymi a spotkania nie spowodują, że pani domu będzie zamknięta w kuchni zajęta potrawami.

Aranżacja kuchni

Kuchnia w stylu nowoczesnym utrzymana w jasnych kolorach. Głównym kolorem jest biel w połączeniu z beżowym marmurem. W kuchni znajduje się  dużo miejsca do przechowywania. Jest to ważne ze względu na to, iż kuchnia jest widoczna z salonu dlatego trzeba zadbać o to by jak najmniej przyborów kuchennych było  z niego widoczne. Dużo miejsca do pracy zapewni wygodne przygotowywanie potraw.

kuchnia, salon, stół, kuchnia biała, szafki do sufitu, aranzacje kuchni białej z salonem

Aranżacje kuchni z salonem


Strefa kuchenna została wyznaczona przez półwysep, który zwiększa miejsce do pracy. Służyć on także może jako stół do szybkich przekąsek. Z drugiej strony kuchnia zamknięta została filarem ozdobionym przez półki.

kuchnia, salon, biały, szafki kuchenne do sufitu, aranzacja kuchni z salonem z kinkierem na ścianie

Aranżacja salonu

W salonie zostało wyznaczone miejsce do odpoczynku, zaplanowano także duży wygodny stół, przy którym można zjeść obiad oraz mały stolik. Główną ozdoba salonu jest ściana z kamieniem dekoracyjnym oraz podświetloną półeczką.

salon, kuchnia, barek, biała, szafki kuchenne do sufitu białe, kamień na scianie, aranzacje kuchni z salonem i jednym oknem

Aranżacje kuchni z salonem to połączenie naturalnych materiałów kamienia, drewna i marmuru. Całość aranżacji jest przytulna, ciepła i domowa. Wpływ na taką atmosferę ma z pewnością także oświetlenie w ciepłych odcieniach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *