Aranżacje kuchni połączonej z salonem

Aranżacje kuchni połączonej z salonem z pewnością sprawdzą się w wielu z mieszkań. Dzięki połączeniu kuchni z salonem zyskujemy powiększenie pomieszczenia. Pamiętać jednak należy żeby obie strefy to znaczy strefa gotowania i przygotowywania potraw oraz strefa odpoczynku komponowały się ze sobą. Zwróćmy uwagę na to, iż wybierając styl i kolorystykę kuchni narzucamy charakter również salonowi i odwrotnie.

Styl

Dobierzmy odpowiedni styl, taki, w którym dobrze się czujemy i który odpowiada naszym oczekiwaniom. Zastanówmy się czy wolimy proste linie mebli czy bardziej będą nam odpowiadały zdobienia. Warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, bogate zdobienia stylu na przykład angielskiego mogą przytłoczyć niewielką przestrzeń.

Kolorystyka aranżacji


Ogromna paleta możliwości jaką proponują producenci daje nam właściwie nieograniczone możliwości doboru kolorów i wzorów jakich możemy użyć. Z reguły w małych pomieszczeniach stosuje się jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń, są jednak odstępstwa od tej zasady i umiejętnie zaplanowane nawet małe pomieszczenie w ciemniejszych barwach może prezentować się równie dobrze.

aranzacje kuchni otwartej z salonem

Dodatki

Świetnym sposobem na dodanie uroku i przytulności będzie wykorzystanie dodatków. Jeśli zdecydujemy się na stonowane barwy, bądź wybierzemy jednolite kolory warto przełamać je wyraźnymi, podkreślającymi charakter całego pomieszczenia dodatkami. Kolorowe poduchy, krzesła w intensywnych barwach bądź energetyczne ozdoby na ścianie dobrze spełnią tę funkcję.

Aranżacje kuchni połączonej z salonem to nie tylko przymus powiększenia przestrzeni to też dobry pomysł gdy na przykład lubimy wraz ze znajomymi spotykać się na wspólnym gotowaniu.

Aranżacje kuchni otwartej

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *