Kuchnia: Aranżacja kuchni z drewnem

Aranżacja kuchni z drewnem sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne i cieplejsze. Jeszcze niedawno ściany w kuchni zdobiły i chroniły płytki, dzisiaj mamy zdecydowanie więcej możliwości. Począwszy od tapet poprzez szkło, kamień aż do drewna. Nowoczesne technologie pozwalają na umieszczenie w tak wilgotnych pomieszczeniach jakimi są nasze kuchnie odpowiednio przygotowanego drewna. Materiały drewnopochodne oraz laminaty drewnopodobne można z powodzeniem wykorzystać nie tylko na ścianach nad blatami ale również w miejscach takich jak ściana nad zlewozmywakiem czy płyta grzejną.

Aranżacja ściany kuchennej z tapetą lub kafelkami

Do wyboru mamy ogromną ilość kolorów i wzorów tapet jak i kafli. Ważne jest to aby przy wyborze tapety do kuchni zwrócić uwagę na jej odporność na wilgoć i ścieranie. Najlepiej sprawdzą się więc tapety winylowe  albo z włókna szklanego. Można wybrać także zwykłą tapetę papierową ale należy ją zabezpieczyć szkłem.

kuchnia czarna, białe blaty, Aranżacja ściany kuchennej z płytkami z grafiką motyl kuchnia biała, Aranżacja ściany kuchennej z płytkami

Aranżacje ściany kuchennej szkło

Jeśli zdecydujemy się na szkło w kuchni lepiej będzie wybrać szkło hartowane. Można wybierać między różnymi rodzajami szkła. Szkło bezbarwne wtedy będzie widoczna faktura ściany lub szkło kolorowe, które zamaskuje nierówności ścian. Można także wybrać szkło z nadrukiem. Atutem szkła jest to, że odbija ono światło dlatego optycznie powiększy przestrzeń, poza tym gładka struktura ułatwi utrzymanie czystości.

kuchnia brąz, biała, aranżacja kuchni ze szkłem lacobel, okap teleskopowy

Aranżacje kuchenne kamień


Kamień jest naturalnym materiałem, jest trwały, niepalny, długo się nagrzewa więc można go bez problemu stosować w pobliżu płyt grzejnych. Kamień kojarzy się z luksusem i elegancją, będzie pięknie podkreślał charakter naszej kuchni.

Aranżacje kuchenne drewno

Także drewno można wykorzystań na ścianach w kuchni, warunkiem jest dobre jego zabezpieczenie przed wilgocią i brudem. W tym celu należy zadbać o dokładne polakierowanie drewna. Najprostszym sposobem będzie wykorzystanie ściennych paneli laminowanych lub drewnianych. Można również zastosować płytę pokrytą fornirem lub wodoodporną sklejkę, pamiętać jednak należy o pierwotnym zabezpieczeniu jej przed niekorzystnymi zewnętrznymi czynnikami odpowiednimi impregnatami.

kuchnia biała, drewno, blat drewniany, szafki kuchenne białe, Aranżacje kuchenne drewno

kuchnia, drewno, Aranżacje kuchenne z drewnem na ścianie

kuchnia biała, drewno na ścianie, panel na ścianie, Aranżacje kuchenne z okapem wertykalnym


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *