Aranżacja kuchni w stylu klasycznym

Aranżacja kuchni w stylu klasycznym jest ponadczasowa. Z pewnością wybiorą ją osoby lubiące tradycyjny wygląd kuchni. Sprawdzi się ona zawsze niezależnie od panującej mody. W przeciwieństwie do kuchni w stylu nowoczesnym kuchnia klasyczna charakteryzuje się profilowanymi frontami, ozdobnymi uchwytami. Planując kuchnię w stylu klasycznym najlepiej wybrać naturalne materiały.

Świetnie będą pasowały drewno i kamień lub ich tańsze odpowiedniki. Jeśli decydujemy się na kuchnię w stylu klasycznym nie oznacza to, że mamy zrezygnować z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Kuchnia klasyczna – szafki dolne

Większość zabudowy dolnej kuchni stanowią szuflady. W różnych szerokościach i o różnej głębokości. W zależności od wyposażenia można w nich przechowywać garnki, patelnie, roboty kuchenne, sztućce, talerze i innych drobny sprzęt AGD. W dolnych szafkach znajdują się także kosze cargo oraz miejsce na organizer przeznaczony do segregacji odpadów. Zaplanowano także miejsce na zmywarkę.

Kuchnia klasyczna –  szafki górne

Wszystkie szafki górne w tej aranżacji to witryny. Ponieważ do zaprojektowania była dość duża ilość powierzchni, żeby uniknąć wrażenia ciężkości pomieszczenia wykorzystano właśnie witryny, które dodają lekkości i „powietrza” w pomieszczeniu.


Aranżacja kuchni w stylu klasycznym z witrynami

Kuchnia klasyczna – szafki wysokie

Szafki wysokie to właśnie to miejsce, w którym umieszczony został piekarnik, kuchenka mikrofalowa oraz lodówka side by side. Ponadto znajdują się tu wygodne szuflady oraz szafki. W tych z szafek, które znajdują się najwyżej można przechowywać rzeczy, z których korzystamy rzadziej.

Kuchnia w stylu klasycznym – stół

W wypadku tej kuchni klasycznej zamiast wyspy kuchennej zdecydowano się na zastosowanie stołu. Mamy bowiem wystarczająco dużo miejsca do przechowywania i pracy dlatego można było pozwolić sobie na tradycyjny stół przy którym wygodnie może usiąść cała rodzina.

Aranżacja kuchni w stylu klasycznym beż, stół

Kuchnia klasyczna – materiały

W kuchni przedstawionej poniżej zaproponowane zostały szafki oraz stół w kolorze wanilii, marmurowe blaty natomiast podłoga w kolorze dębu.

Aranżacja kuchni w stylu klasycznym może być zaprojektowana dla każdej wielkości kuchni. Polubią ją osoby ceniące tradycyjny wygląd i nie poddające się chwilowym modom. Aranżacja kuchni klasycznej sprawia, że kuchnia staje się przytulnym i ciepłym miejscem spotkań całej rodziny.

Aranżacja kuchni w stylu klasycznym galeria


One Reply to “Aranżacja kuchni w stylu klasycznym”

  1. Pięknie zaaranżowane wnętrze. Styl klasyczny to rozwiązanie dla osób poszukujących ponadczasowych rozwiązań dla wnętrz swojego domu. Kuchnia ze zdjęć jest doskonałym dowodem na nieprzemijalność i aktualność tradycyjnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *