Tapeta w kuchni – pomysł na ozdobę ściany w kuchni

Tapeta w kuchni to ciekawy pomysł na ozdobę ścian. Jeśli zostanie odpowiednio dobrana może wpłynąć na całą aranżację kuchni. Wybierając tapetę do kuchni należy zwrócić uwagę by była ona odporna na wilgoć, ścieranie a także na działanie wysokiej temperatury zwłaszcza jeśli chcemy tapetę położyć w pobliżu zlewozmywaka i płyty grzejnej. Niewątpliwą zaleta tapety w kuchni jest łatwość z jaką możemy ją położyć albo wymienić. W kuchni najlepiej wykorzystać tapety winylowe lub z włókna szklanego.

Tapety winylowe

Cieszą się one dużą popularnością, chwalone są za trwałość, maskują nierówności ścian. Od zewnątrz tapety winylowe pokryte są folią PCV natomiast od wewnątrz mogą mieć różne warstwy na przykład fizelina, winyl albo papier. Tapety winylowe można podzielić na dwie kategorie

Tapety winylowe spienione pokryte są grubą warstwą folii PCV, pozwalają „oddychać” ścianom.

Tapety winylowe twarde pokryte są cienką warstwą folii PCV, nie przepuszczają pary wodnej dlatego świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach wilgotnych to znaczy kuchniach i łazienkach. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i niepalne.

Tapety z włókna szklanego


Ta grupa tapet służy do malowania. Można to robić wielokrotnie, są trwałe wodoodporne i zmywalne. Tak jak tapety winylowe spienione pozwalają ścianom oddychać.

Lamino-grafika

 Jeśli pomimo ogromnego wyboru nie uda nam się znaleźć odpowiedniej tapety alternatywą może być lamino-grafika. Jest  to obecnie najbardziej zaawansowana technika umieszczania grafiki na szkle. Polega ona na trwałym połączeniu bezbarwnego szkła zwykłego lub hartowanego i folii PCV laminatorem dzięki czemu otrzymujemy gwarancję trwałości. Maksymalna długość tafli szkła to aż 3,2 mb a grubość do 12mm.

kuchnia, drewno, brąz, fototapeta miasto, Tapeta w kuchni małej, stół

kuchnia biała, drewno, Fototapeta z trawą w kuchni kuchnia, Fototapeta nad blatem w kuchni kuchnia, Tapeta w kuchni pomiędzy szafkami liściekuchnia, Fototapeta sepia w kuchni nad blatem, wyspa kuchenna


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *