Kuchnia w bloku aranżacje małej kuchni

Czasami urządzenie kuchni w bloku nie jest proste. Aranżacje małej kuchni nastręcza trochę kłopotów zwłaszcza, ze oprócz małych gabarytów zdarzają się jeszcze problemy z nisko usytuowanymi oknami, które mogą wykluczać możliwość zabudowy tej ściany a przez to ograniczają ilość przydatnych schowków i blatów roboczych. Mała kuchnia stanowi wyzwanie dla projektantów. Trzeba dobrze zastanowić się, aby znalazły się w kuchni funkcjonalne rozwiązania by można było z niej wygodnie korzystać.

Określenie naszych potrzeb

Podstawą jest określenie naszych potrzeb, przyzwyczajeń i stylu życia. Jeśli dokładnie to przemyślimy będziemy mogli zdecydować czy potrzebujemy więcej miejsca na przechowywanie czy powierzchni roboczych a także na przykład czy chcemy mieć w kuchni miejsce do jedzenia posiłków. Warto zastanowić się czy jesteśmy w stanie na przykład zrezygnować w kuchni ze stołu na rzecz szafek.

Wybór stylu i koloru kuchni

W małych kuchniach na pewno sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. Nie zależnie od wybranego stylu będą dobrze się prezentowały. Styl to kolejna sprawa, która powinniśmy przemyśleć. Wybrać tradycyjny czy nowoczesny? To kwestia indywidualnych upodobań.

Przykład aranżacji kuchni

W aranżacji małej kuchni przedstawionej poniżej w szafkach dolnych przewidziano miejsce na piekarnik do zabudowy a pod nim szuflada na patelnie obok szafka na kosz lub organizer do segregacji odpadów. W narożniku w celu zwiększenia powierzchni roboczej zaprojektowano jednokomorowy zlew. Kolejna szafka zawiera pojemny, wysuwany kosz na garnki lub inne większe przedmioty. Następnie umieszczono zmywarkę oraz mini kosz cargo. Dalej wysoki słupek z lodówką oraz szafkami. W górnych szafkach z pewnością zmieści się też wiele rzeczy, tam też swoje miejsce ma mikrofala i okap. Po drugiej stronie kuchni zaplanowane zostały dolne szafki z wygodnymi szerokimi szufladami w tym jednej płytszej z myślą o sztućcach, oraz szafka z koszem mini cargo. Dzięki tym szafkom oprócz dodatkowej przestrzeni do przechowywania zyskaliśmy dodatkowy blat roboczy. Górne szafki to cztery szafki typu klapa.

Kuchnia w bloku aranżacje małej kuchni z blatem drewnianym

Kolory aranżacji

W aranżacji małej kuchni dominującym kolorem jest zawsze elegancka biel Połączono ją z drewnem nadającym ciepła i przytulności. Ściany zdobi a jednocześnie chroni przed zabrudzeniami szkło z grafiką.


kuchnia, biała, drewno, brąz, Kuchnia w bloku aranżacje małej kuchni białej z drewnem

Oświetlenie

Oprócz światła górnego zaproponowano oświetlenie punktowe blatów. Dobrze oświetlona powierzchnia robocza ułatwi prace i sprawi, że stanie się ona bezpieczniejsza. Dodatkowo wpłynie na estetykę kuchni i nada jej ciepłej atmosfery.

kuchnia, biała, drewno, blat drewniany, Kuchnia w bloku aranżacje małej kuchni z drewnem

Aranżacji kuchni fioletowej w bloku

Jeżeli chcemy, aby w naszej małej kuchni znalazło się również miejsce na stół, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie dodatkowego blatu chowanego pod blatem szafek dolnych pełniącego właśnie funkcję stołu. Kiedy jest on potrzebny wysuwamy go w prosty sposób. Jest on umieszczony na kółkach, więc nie będzie to problemem nawet dla dziecka. Kiedy nie jest już potrzebny wsuwamy go z powrotem. Pod stolikiem znajduje się szafka, więc nie marnujemy cennego w małej kuchni miejsca. Jasne kolory górnych szafek, podłogi i ścian podkreślił intensywny fiolet.

kuchnia fioletowa, czarna, czarny blat, fioletowe szafki połyskaranzacje kuchni w fioletowej w bloku

kuchnia fioletowa, czarna, wysuwany blat, Aranżacja kuchni fioletowej z czarnym fioletowa kuchnia w bloku, wysuwany dodatkowy blat z podblatu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *