Kuchnia – Aranżacje kuchni w kolorze zebrano

Wśród niezliczonej ilości kolorów dostępnych na rynku dużą popularnością cieszą się aranżacje kuchni w kolorze zebrano. Zebrano to gatunek drewna pozyskiwany z afrykańskich drzew. Drewno jest trwałe, odporne na zewnętrze warunki atmosferyczne a ze względu na interesujący, wyraźny rysunek często wykorzystywane w meblarstwie.

Różne odcienie tego drewna dobrze łączą się z innymi kolorami,szkłem i stalą. Kuchnia wygląda atrakcyjnie i nowocześnie.

Funkcjonalny układ mebli

W aranżacji kuchni w kolorze zebran zaplanowano wygodne wysokie szafki, w których swoje miejsce znajdzie piekarnik i mikrofala. Umieszczenie piekarnika na tej wysokości ułatwia wkładanie i wyjmowanie potraw a także kontrolę ich podczas pieczenia. Między szafkami wysokimi znajduję się lodówka, nad którą zaplanowano szafkę na rzeczy, które nie są często używane. Obok lodówki zaprojektowano wysoki kosz cargo pełniący wraz z lodówką rolę małej spiżarni. W narożniku wykorzystano roletę aluminiową. W tym miejscu będzie ona wygodniejsza niż tradycyjnie otwierana szafka. Pojemne szafki pod oknem zmieszczą dużo różnych przedmiotów i sprzętów kuchennych. Dzięki temu nie trzeba będzie ustawiać wielu przedmiotów na blatach i uniknie się wrażenia bałaganu. Jest tam również miejsce na zmywarkę oraz organizer do segregacji odpadów. Funkcjonalny układ mebli został sporządzony zgodnie z zasadą trójkąta roboczego. Oznacza to, że na każdym wierzchołku trójkąta znajduję się jedna z trzech stref gotowania, zmywania, przechowywania. Duże blaty z pewnością będą stanowiły wystarczającą powierzchnie do komfortowej pracy.

kuchnia, meble kuchenne białe, Aranżacje kuchni w kolorze zebrano z białym i czarnym

Wyspa w kuchni otwartej

Dobrym pomysłem w kuchni otwartej będzie zaplanowanie wyspy. W tym przypadku na wyspie umieszczono płytę grzejną. W wyspie od strony zabudowy kuchennej znajdują się pojemne, wygodne szuflady a także mały kosz cargo. Wyspa kuchenna połączona została ze stołem, przy którym mogą usiąść cztery osoby.

kuchnia, meblekuchenne białe, brąz, drewno, Aranżacje kuchni w kolorze zebrano ze zlewem pod oknem
Wyspa w kuchni otwartej

Kolory aranżacji

W tej propozycji zostały połączone ze sobą trzy kolory. Dominuje zebrano wraz z bielą trzecim kolorem, który podkreśla całość jest czerń. Właśnie dlatego sprzęt AGD oraz zlew są w tym kolorze.


kuchnia, meble kuchenne, wyspa kuchenna, hokery, Aranżacje kuchni w kolorze zebrano otwartej na salon

Co na ścianach w kuchni?

Na aranżacjach zastosowano na ścianach szkło w kolorze białym oraz fornir w kolorze zebrano.

kuchnia biała, szkło na ścianie pomiędzy szafkami, aranżacja kuchni zebranoz uchytami reling
Szkło na ścianie pomiędzy szafkami, listwa led w pogrubieniu
aranżacja kuchni zebrano z piekarnikiem w słupku
Aranżacja lodówki Side by Side – Szafka wysoka z zabudową piekarnika i mikrofali, szafka wysoka ze spiżarnią

 

Drewno na ścianie w kuchni
Fornir na ścianie pomiędzy szafkami

kuchnia nowoczesna, Meble kuchenne capucino

nowoczesna kuchnia, Meble kuchenne capucino z zebrano, barek, lada kuchenna

kuchnia, drewno na ścianie, aranżacje sciany w kuchni


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *