Aranżacje kuchni w bloku – przestrzeń do przechowywania

Aranżacje kuchni w bloku

Wybierając aranżacje kuchni w bloku musimy pamiętać, że najczęściej w blokach mamy do czynienia z małymi kuchniami. Aby połączyć ich funkcjonalność z estetyką trzeba przemyśleć kilka kwestii. Zaplanować należy przestrzeń do przechowywania, określić styl i kolorystykę. Trzeba zastanowić się dla kogo kuchnia będzie przeznaczona oraz jaki styl życia prowadzą domownicy. Wszystkie te informacje pomogą dopasować idealne, odpowiadające naszym oczekiwaniom i potrzebą rozwiązania. Dzięki temu będziemy mogli w pełni cieszyć się dobrze zaplanowana kuchnią.

Jeśli nie czujemy się na siłach nie próbujmy sami projektować naszej kuchni oddajmy ją w ręce doświadczonego projektanta. Oto kilka wskazówek, które pozwolą nam uniknąć błędów i wskażą kierunki tworzenia aranżacji.

Przestrzeń do przechowywania

Najmniejszym  problemem będzie przechowywanie  żywności. Obecnie nasze domowe zapasy nie są tak duże jak kiedyś, w każdej chwili możemy dokupić brakujące rzeczy dlatego powierzchnia  przeznaczona do ich przechowywanie będzie zajmowała stosunkowo mało miejsca. Więcej przestrzeni będziemy potrzebowali na przechowywanie sprzętu kuchennego, garnków, patelni i przyborów kuchennych. Ważne jest by dysponując małą przestrzenią wykorzystać ją maksymalnie. Dlatego dobrym rozwiązaniem w małej kuchni będzie na przykład zabudowa górnych szafek sięgająca sufitu. Montując piekarnik w wysokim słupku zyskujemy dodatkową szafkę nie tworząc miejsca na wolną przestrzeń pomiędzy blatami a górnymi szafkami. Innym sposobem będzie wyposażenie szafek w specjalne organizery ułatwiające układanie wewnątrz szafek przybory kuchenne. Wysokie kosze cargo i pięcioma lub sześcioma półkami na pewno okażą się przydatne.


Zwróćmy uwagę na przygotowanie wystarczająco dużej przestrzeni do pracy na blatach. Single lub osoby które nie lubią gotować nie będą potrzebowały jej tyle co pasjonat pichcenia albo rodzina z dziećmi.

Aranżacje kuchni w bloku białej
Le Mans jest rozwiązaniem do szafki narożnej, które łączy w sobie wysoki stopień wykorzystania przestrzeni z prostym, ale bardzo innowacyjnym sposobem wysuwania półek na zewnątrz.

Wygląd kuchni

Jeśli przemyśleliśmy już kwestie związane z funkcjonalnością , organizacje pracy i wybraliśmy już najlepsze rozwiązania czas zastanowić się nad wyglądem kuchni. Zastanówmy się w jakim stylu powinna być nasza kuchnia tradycyjnym czy nowoczesnym i który z nich będzie pasował do reszty mieszkania. Przemyślmy kolorystykę. Obecnie na rynku mamy niezliczoną liczbę kolorów i wzorów. Od spokojnych jasnych  poprzez ciemniejsze z wyraźniejszym wzorem lub strukturą aż do żywych, energetycznych kolorów. Wybierając kolor pamiętajmy, że jasne barwy optycznie powiększą pomieszczenie.

Aranżacje kuchni w bloku z limonką
Jeśli nie czujemy się na siłach nie próbujmy sami projektować naszej kuchni oddajmy ją w ręce doświadczonego projektanta.

Aranżacja oświetlenia w kuchni

Kolejnym elementem aranżacji kuchni w bloku będzie oświetlenie Oprócz górnego warto zainstalować małe, punktowe oświetlające strefę pracy. Nie tylko dla wygody ale też bezpieczeństwa, przecież w kuchni posługujemy się ostrymi narzędziami. Oświetlenie w kuchni może pełnić również funkcje dekoracyjne, na przykład  oświetlenie podblatowe czy podcokołowe.

Wybierając aranżacje kuchni w bloku pamiętajmy by wziąć pod uwagę jej użyteczność i estetykę.

Aranżacje kuchni wąskiej ze stołem, kuchnia, jedno okno, szafki pomarańczowe
Wybierając aranżacje kuchni w bloku pamiętajmy by wziąć pod uwagę jej użyteczność i estetykę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *