Aranżacje kuchni otwartej na salon

Często projektując nasze domy wybieramy aranżacje kuchni otwartej na salon. Dzięki nim nawet małe pomieszczenie  kuchenne może stać się wygodne i stylowe. Otwarte kuchnie sprawdzają się w każdej wielkości mieszkaniach i oczywiście domach. Łącząc kuchnię z salonem zyskujemy większą przestrzeń, sprawiamy, że pomieszczenia te wydają się optycznie większe. Nie przerywając rozmowy możemy przygotować poczęstunek dla naszych gości, przyjaciół i rodziny.

Połączenie kuchni z salonem sprawi, że pomieszczenia te będą bardziej atrakcyjne, komfortowe i wielofunkcyjne. Atrakcyjne materiały i ciekawe oświetlenie wpłyną na nowoczesny design.

salon, kuchnia, wnętrze biało-szare, kominek, stół, ściana ozdobna

Jak łączyć kuchnię z salonem?


Dobrym łącznikiem między kuchnią a salonem będzie wyspa kuchenna. Oddzieli ona przestrzeń kuchenną od przestrzeni salonu. Będzie stanowiła wykończenie kuchni jednocześnie powiększając przestrzeń do pracy w kuchni. W aranżacji kuchni otwartej na salon  z wyspą pamiętać należy aby w wyspie w takim wypadku nie montować zlewu ani tym bardziej płyty grzejnej ze względu na okap, który zasłaniałby kuchnię i po porostu szpecił ogólny obraz pomieszczenia. Wyspa powinna być przeznaczona tylko do umieszczenia w niej na przykład dużych, pojemnych szuflad zwiększających powierzchnię przechowywania a duży blat na wyspie będzie służył do pracy. Można również podwyższyć ścianę wyspy od strony salonu, która zasłoni blat. Innym pomysłem będzie zamontowanie półek lub szklanych, podświetlanych witryn, które podkreślą nowoczesny charakter pomieszczenia i nadadzą mu stylu. Będą się one świetnie prezentowały zwłaszcza wieczorem przy mniejszym oświetleniu salonu.

Aranżacje kuchni otwartej na salon ze stołem, szafki do sufitu
Połączenie kuchni z salonem sprawi, że pomieszczenia te będą bardziej atrakcyjne, komfortowe i wielofunkcyjne. Atrakcyjne materiały i ciekawe oświetlenie wpłyną na nowoczesny design.

Czy można oddzielić kuchnię od salonu półwyspem lub barkiem?

Ten pomysł również się sprawdzi i tu także możemy pomyśleć o podświetleniu półwyspu albo o eleganckim wykończeniu nawiązującym do stylu salonu.

salon, kuchnia, wnętrze biało szarek, barek, stół, tynk ozdobny szary

Pamiętajmy że choć kuchnia i salon to dwa różne pomieszczenia to połączone ze sobą powinny stanowić całość. Dobierajmy kolory, wzory i struktury tak by ze sobą harmonizowały. Salon to miejsce, w którym odpoczywamy, spotykamy się z rodzina i znajomymi, pamiętajmy, że nawet jeśli nasza wyspa czy półwysep kuchenny pełni funkcję stołu przy którym możemy napić się porannej kawy czy zjeść szybką przekąskę to warto pomyśleć o prawdziwym stole w salonie przy którym będzie można zjeść uroczysty obiad czy kolację. Dobrze gdy w salonie znalazł się też mały poręczny stolik kawowy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *