Meble kuchenne

Meble kuchenne – od czego zacząć? – Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Dobrze zorganizowane i dopasowane do naszych potrzeb będzie cieszyć swoją funkcjonalnością i estetyką długi czas. Planując kuchnię należy zwrócić szczególną uwagę na wiele elementów by ta inwestycja okazała się trafiona.

Określenie naszych potrzeb

Myślenie o meblach kuchennych należy rozpocząć od określenia naszych potrzeb. Trzeba zastanowić się dla ilu użytkowników ma ona być przeznaczona – czy będzie to kuchnia dla singla czy dla rodziny. Jaki styl życia prowadzą domownicy – czy będzie to pomieszczenie , którym chcemy tylko szybko przygotować jakąś przekąskę czy może będziemy wspólnie np. z rodziną lub znajomymi szykować posiłki i je tam zjadać.

Wyznaczenie budżetu

Od początku powinniśmy wyznaczyć  realną kwotę, którą możemy przeznaczyć na naszą kuchnię. Należy określić wszystkie koszty i skonfrontować je ze środkami, którymi dysponujemy.

Styl mebli kuchennych, które lubię

Czy podobają się nam meble kuchenne klasyczne czy nowoczesne meble kuchenne? Czy pasują do pozostałych pomieszczeń? Jeśli kuchnia otwarta jest na salon czy będzie z nim harmonizować? Czy będę dobrze czuć się w pomieszczeniu z jasnymi czy ciemnymi meblami? Jakie będą ściany i podłoga? To pytania na które należy sobie odpowiedzieć by dobrać najodpowiedniejszy styl naszej kuchni. Pamiętajmy też, żeby decydując się na kuchnię, która ma nam służyć przez dłuższy czas nie wybierać modnych teraz rozwiązań a kierować się ponadczasową elegancją.

Wykonanie projektu

Wykonanie projektu aranżacyjnego pokazującego meble kuchenne lepiej zlecić profesjonalnej firmie, która posiada doświadczenie w projektowaniu kuchni i mebli kuchennych. Nie warto eksperymentować na swojej kuchni. Projektant w ścisłej współpracy z nami pomoże dopasować najlepsze rozwiązania spełniające nasze indywidualne potrzeby.  Trzeba wziąć pod uwagę, że nasza współpraca ma kolosalne znaczenie dla efektu końcowego ponieważ projektant nie odpowie sobie sam na pytania dotyczące między innymi stylu życia domowników, potrzeb, oczekiwań stylu i kolorystyki wnętrza.

meble kuchennemeble kuchenne pomaranczowemeble kuchenne zdjęciaprojekt kuchni pomaranczowej

Meble kuchenne – Wybór wykonawcy

Decydując się na meble na zamówienie musimy mieć świadomość, że są to meble wykonane na specjalne zamówienie stąd ich cena będzie wyższa niż mebli produkowanych fabrycznie. Wybierając wykonawcę lepiej zdecydować się na znaną markę bądź firmę sprawdzoną już przez naszych znajomych czy rodzinę. Uważajmy na tańsze oferty ,rzadko są one równocześnie dobre jakościowo.


Powiązane posty

2 Thoughts to “Meble kuchenne”

  1. waw21

    bardzo fajny projekt

  2. Irena78

    Mi się podobają w tym projekcie kuchi te pomarańczowe szuflady i podkreslenie górnych szafek

Leave a Comment