Aranżacje wnętrza – etapy planowania

Planując tak ważne inwestycje jakim są  nowe aranżacje wnętrz powinniśmy dokładnie przemyśleć kilka kwestii aby uniknąć rozczarowań. Jeśli nie chcemy wybierać dostępnych na rynku gotowych zestawów mebli tylko dopasować je do własnych potrzeb warto zdać się na fachową pomoc projektanta, który posiada wiedzę dotyczącą najlepszych, najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku oraz ich praktycznych zastosowań.

Określenie potrzeb

Współpracę z projektantem należy rozpocząć od dokładnego określenia naszych potrzeb. Zastanówmy się dla kogo pomieszczenie będzie przeznaczone – dla singla czy rodziny. Kto będzie najczęściej korzystał z pomieszczenia – jedna czy więcej osób , czy będzie to osoba wysoka czy niska, prawo czy leworęczna. Przemyślmy czy będzie to  pomieszczenie gdzie będziemy spotykać się z rodziną i znajomymi czy będzie tylko użytkowe . zastanówmy się ile będziemy potrzebowali miejsca na przechowywanie żywności , akcesoria, ile będziemy powierzchni przeznaczyć do pracy, jaki sprzęt będziemy chcieli kupić.

Określenie budżetu

Nasze marzenia o nowej aranżacji wnętrza skonfrontować będziemy musieli z budżetem jaki planujemy przeznaczyć na naszą inwestycję. Pamiętajmy, że najczęściej jest to wydatek na dłuższy czas dlatego nie warto oszczędzać na wszystkim. Dokładnie przemyślmy co jest naprawdę potrzebne a z czego możemy zrezygnować. Dopiero wtedy będziemy mogli określić jakie gadżety będą mogły znaleźć się w naszym pomieszczeniu. Pamiętajmy ,że lepiej  zdecydować się na mniejszą ale dobrą jakościowo zabudowę niż wybrać dużo mebli ale gorszego standardu.

aranżacja wnętrza salonu z kuchnią

aranżacja kuchni białej

aranżacje wnętrz salon z kominkiem

aranżacje wnętrz salon

aranżacja salonu

projekt kuchni prowansalskiej (2)

meble kuchenne zdjęcia

garderobaasas


kuchnia prowansalska 2

aranżacja garderoby przedpokój 28.05 (3)

aranżacja garderoby przedpokój 28.05 (6)

Określenie charakteru pomieszczenia

Zastanówmy się czy lubimy nowoczesne czy tradycyjne pomieszczenia. Jakie kolory bardziej nam pasują i co równie ważne czy będą one harmonizowały z innymi pomieszczeniami w naszym domu zwłaszcza jeśli są one ze sobą połączone.

Aranżacje wnętrz – Wykonanie projektu

Nie warto ryzykować i samemu projektować salonu, kuchni lub garderoby. Lepiej zdać się na doświadczonego projektanta, jego wiedza z pewnością pozwoli nam uniknąć wielu błędów. Ścisła współpraca z projektantem pozwoli stworzyć idealnie  aranżacje wnętrz dopasowane do naszych potrzeb, pomieszczenie, w którym będziemy z przyjemnością przebywać.

Aranżacje wnętrz Aranżacje wnętrz

kuchnia z salonem 22.05 (6)

Wybór wykonawcy

Jak wybrać wśród tylu firm idealnego wykonawcę? Nie jest to prosta sprawa. Najlepiej poszukać opinii wśród rodziny lub znajomych. Wtedy będziemy mogli też obejrzeć  gotowe meble i ocenić czy jakość wykonanych usług nam odpowiada. Nie warto kierować się tylko ceną.  Nie zawsze niska cena oznacza okazję.Meble wykonane na specjalne, indywidualne zamówienie będą droższe od produkowanych seryjnie . Niektórych kosztów po prostu nie da się obniżyć jeśli chcemy osiągnąć interesującą nas jakość . Nie znaczy to też żeby wybierać najdroższe rozwiązania, jak zawsze liczy się zdrowy rozsądek. Wybierając aranżacje wnętrz pamiętajmy o estetyce, funkcjonalności, dopasowaniu do naszych potrzeb i cieszmy się nowym pomieszczeniem przez długi czas.

aranżacja wnętrz Aranżacje kuchni aranżacja łazenki


One Reply to “Aranżacje wnętrza – etapy planowania”

  1. Muszę powiedzieć, że bardzo podobają mi się te wnętrza. Najbardziej to z komikiem narożnym. Wszystko w nowoczesnym stylu, czyli takim jaki lubię najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *