Aranżacje kuchni, inspiracje, projekty

Wielu z nas uważa,  że kuchnia to najważniejsze miejsce w domu. To też inwestycja na lata dlatego ważne jest aby każdy szczegół został dobrze przemyślany i dopasowany do naszych potrzeb. Aranżacje kuchni powinny być nie tylko estetyczne ale także funkcjonalne. Aby w pełni móc cieszyć się swoją kuchnią należy zwrócić uwagę na kilka elementów.

Określenie potrzeb

Na początku powinniśmy określić nasze potrzeby. Dla kogo kuchnia będzie przeznaczona dla singla czy rodziny z dziećmi, ile osób będzie z niej korzystało i w jaki sposób kuchnia będzie wykorzystywana – czy tylko do przygotowania szybkich przekąsek czy może będzie to miejsce w którym będzie spotykać się cała rodzina przy obiedzie  czy kolacji. Należy też odpowiedzieć sobie na pytanie czy osoby korzystające z kuchni są prawo czy leworęczne (pozwoli to na lepsze rozplanowanie umieszczenia sprzętu AGD)oraz czy będą to osoby wysokie czy niskie ( poziom na jakim umieszczone będą blaty oraz szafki) Czy w ogóle i ile miejsca będziemy potrzebowali na przechowywanie żywności i ile będzie potrzebnego miejsca na akcesoria kuchenne.

Budżet

Wiedząc już czego potrzebujemy powinniśmy zastanowić się jaką kwotę planujemy przeznaczyć na nasz cel. Należy określić  koszty i zestawić je z  naszymi możliwościami finansowymi.

Kuchnia wąska ze stołem kuchennym

Charakter kuchni


Przyszedł czas aby określić jaki styl będzie miała nasza aranżacja kuchni. Trzeba zastanowić się w jakim stylu wykonamy aranżacje naszej kuchni – klasycznym czy nowoczesnym czujemy się lepiej, jakie kolory lubimy. Jeśli kuchnia otwarta jest na salon to czy pomieszczenia będą ze sobą harmonizowały? Pamiętajmy, że nawet bardzo funkcjonalne pomieszczenie jeśli nie będzie estetyczne  nie będzie spełniało naszych oczekiwań i odwrotnie jeśli będziemy mieli piękną kuchnię kompletnie nie dopasowaną do naszych potrzeb nie spełni swojej funkcji. Wybierając aranżacje kuchni nie kierujmy się chwilą pamiętajmy że ma ona posłużyć nam lata więc to co w tej chwili jest na topie nie musi być modne za dwa trzy lata. Starajmy się więc wybierać ponadczasowe rozwiązania.

Projekt kuchni

Podstawą od której zaczynamy tworzyć naszą kuchnię jest dobry projekt dlatego tak ważne jest aby wybrać dobrego projektanta, który przedstawi ładne ,wygodne  rozwiązania dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, że to jak będziemy z nim współpracować będzie miało ogromne znaczenie dla końcowych efektów.

kuchnia prowansalska połaczona z salonem

Wybór firmy wykonawcy

Najlepiej zdecydować się na kogoś kogo już znamy lub jest polecony przez naszych znajomych czy rodzinę. Dobrze jest dokładnie obejrzeć jak zostały wykonane ich kuchnie. Warto również wziąć pod uwagę to, iż meble na zamówienie wykonywane są na specjalne, indywidualne zamówienie stąd ich cena  najprawdopodobniej będzie wyższa niż produkowanych seryjnie gotowych zestawów. Zbyt niska cena powinna zwrócić naszą uwagę, gdyż może okazać się, że nie była to prawdziwa okazja zaoszczędzenia pieniędzy. Pamiętajmy, aranżacje kuchni powinny być  estetyczne, funkcjonalne, dopasowane do naszych potrzeb, wykonane dobrze jakościowo wtedy na pewno będziemy mogli cieszyć się naszą kuchnią długie lata.

Aranżacje kuchni

Chcesz zaprojektować własną kuchnię, szukasz  natchnienia na aranżacje własnej kuchni? Zobacz nasze aranżacje kuchni i złóż zamówienie  na projekt online.

kuchnia w bloku z oknamiKuchnia z salonem z panelamiprojekty kuchni otwartej z blatem błyszczącym Kuchnia otwarta na salon z wyspą


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *