Aranżacje garderoby

Coraz częściej zdarza się, że planując  zakup lub budowę domu zwracamy uwagę by znalazło się w nim miejsce na garderobę. Garderoba to idealne miejsce do przechowywania nie tylko ubrań ale również innych przedmiotów, z którymi najczęściej nie wiemy co zrobić.

Podstawą od, od której zaczynamy aranżacje garderoby jest wykonanie dobrego projektu. Aby spełniał on nasze wymagania powinniśmy zastanowić się nad kilkoma sprawami.

Określenie potrzeb

Aranżacje garderoby zaczynamy od przemyślenia jakie są nasze oczekiwania i dla kogo garderoba będzie przeznaczona. Inne bowiem potrzeby będzie miała rodzina z dziećmi, inne osoba kolekcjonująca buty a jeszcze inne singiel. Zastanówmy się również czy garderoba przeznaczona będzie tylko do przechowywania ubrań a może chcemy w niej znaleźć miejsce na odkurzacz, żelazko, deskę do prasowania czy sprzęt sportowy. Na rynku jest wiele akcesoriów, które pozwolą wyposażyć naszą garderobę w funkcjonalne, ułatwiające korzystanie z niej elementy. Przemyślmy czy będziemy potrzebować więcej półek a może drążków na wieszaki. Czy na wieszakach będą wisiały rzeczy długie a może krótkie. Może mamy dużo drobnych przedmiotów, które wygodnie przechowywać w szufladach wyposażonych w organizery, albo mamy dużą ilość krawatów i pasków, które wygodnie będzie powiesić  na specjalnych wieszakach. Może mamy kijki do nordic walking, plecaki, albo inny sprzęt sportowy. Wszystkie te informacje będą miały wpływ na ostateczny wygląd i układ naszej garderoby.

garderoba, szuflady na skarpetki, półki na ubrania, wieszaki na marynarki, aranżacje garderob waniliowej
Aranżacje garderoby zaczynamy od przemyślenia jakie są nasze oczekiwania i dla kogo garderoba będzie przeznaczona

Określenie budżetu

Przemyślmy jaką kwotę chcemy przeznaczyć na aranżacje garderoby. Określenie jej pomoże nam w wyborze wyposażenia garderoby, np. zamieniając drogie, markowe kosze na tańsze, ograniczenie ilości szuflad lub zamienienie specjalnych wkładów na buty innymi.

garderoba, szufladyaranżacje garderoby z miejscem na marynarki
Garderoba to idealne miejsce do przechowywania nie tylko ubrań ale również innych przedmiotów, z którymi najczęściej nie wiemy co zrobić.

Aranżacje garderoby – wybór projektanta


Wybór firmy wykonującej projekt ma także duże znaczenie. To od wiedzy i doświadczenia projektanta zależy czy aranżacja garderoby będzie funkcjonalna i odpowiadająca naszym oczekiwaniom. Pamiętajmy, że im więcej i dokładniej określimy nasze potrzeby tym łatwiej będzie projektantowi dopasować indywidualne rozwiązania spełniające nasze oczekiwania.

Pamiętajmy, że zamawiając aranżacje garderoby na indywidualne zamówienie mamy właściwe nieograniczone możliwości wyboru wyposażenia i układu zabudowy.

garderoba, poddasze, okno, półki na buty, aranżacje garderoby na poddaszu
Pamiętajmy, że zamawiając aranżacje garderoby na indywidualne zamówienie mamy właściwe nieograniczone możliwości wyboru wyposażenia i układu zabudowy.

Aranżacje garderoby

Uwzględniając potrzeby rodziny zaplanowana została poniższa aranżacja garderoby. Na prawo od wejścia znajduje się moduł przeznaczony na kije trekkingowe lub inne wysokie przedmioty o niestandardowych wymiarach albo takie, które nie dają się złożyć. Kolejne dwa moduły zaplanowane zostały w jednakowy sposób i służyć mają dzieciom. Drążki przeznaczone na wieszanie krótkich rzeczy na pewno pomieszczą dziecięce ubranka, poniżej szuflady, w których w wygodny i łatwy do utrzymania porządku sposób można poukładać małe ubranka. Mimo częstego sprzątania nie da się w 100% wyeliminować kurzu dlatego lepiej aby ubranka dziecięce (zwłaszcza małych dzieci) były dodatkowo „chronione” w szufladach. Kolejny moduł przeznaczony został na układanie rzeczy, które wygodniej trzymać poskładane na półkach.

garderoba, półki na buty, półki na ubrania, aranżacje garderoby z szufladami

Półki w narożniku można przeznaczyć na torby i buty. Następne moduły garderoby należą do „strefy dorosłych” są tu obszerne półki mieszczące dużo poskładanych ubrań, ręczników i pościeli. Kolejny moduł przeznaczony jest do montażu drążka na wieszanie krótkich rzeczy. Pod drążkiem znajdują się szuflady na bieliznę ,paski, krawaty itp. Cały narożnik na lewo od wejścia przeznaczony jest na drążki do wieszania krótszych rzeczy koszul, bluzek, spodni, spódnic, marynarek itp. Tuż obok wejścia znajduje się ostatni moduł przeznaczony na drążek do powieszenia długich rzeczy, nad nim półka np. na karimaty. Na wszystkich wysokich ścianach na samej górze garderoby znajduje się pawlacz, można tam przechowywać rzeczy używane tylko sporadycznie lub pościel  albo na innej ścianie plecaki tak by nie znajdowały się one w pobliżu pościeli.

 garderoba, skos, aranżacje garderoby ze skosem


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *