Trendy w projektowaniu – Wysoki połysk

Wysoki połysk jako trend w projektowaniu mebli kuchennych wszedł do użytku kilka lat temu, za pośrednictwem najlepszych europejskich domów projektowych. Od tego czasu jego popularność wzrosła. Wysoki połysk, staje się coraz bardziej widoczny w kuchni. Materiały w wysokim połysku można otrzymać we wszystkich przedziałach cenowych.

Wysoki połysk okazał się bardzo popularnym wykończeniem, które będzie prawdopodobnie nadal się rozwijać.. Wysoki połysk może stworzyć zdecydowany kontrast, zwłaszcza w przypadku korzystania z powierzchni, które odzwierciedlają charakter drewna, które są także arylowane. Trendy w projektowaniu kuchni na wysoki połysk polegają na wykorzystaniu wysokiego połysku do akcentowania kolorów w kuchni. Ale wysoki połysk może pełnić  również funkcje  redukcyjne, na przykład  biały wysoki połysk elegancki i czysty. W takim zastosowaniu wysoki połysk nie tylko minimalizuje uwagę na powierzchni, ale prowadzi z powrotem do otwartej przestrzeni kuchennej.

Istnieje wiele sposobów, aby osiągnąć wysoki połysk, a niektóre z nich również wspierają inne trendy szafek kuchennych. Na przykład wysoki połysk drzwi i szuflady, które mają wyprofilowane krawędzie i albo zintegrowane uchwyty albo tych  uchwytów nie mają wcale w kuchni.


Metody osiągania wysokiego połysku

Klasycznym  podejściem do wysokiego połysku jest jednoczesne stosowanie farby jak i lakieru o wysokim połysku na drewnie frontów kuchennych. Najlepiej gdy jest stosowane profesjonalnie zapewnienie jednolitego połysku Lakier jest dobrym materiałem do wykończenia na wysoki połysk, ponieważ jest łatwy w użyciu i może być szlifowany i polerowany na wysoki połysk.  Problemem  z wykończeniem na wysoki połysk jest to, że wszelkie wady i uszkodzenia mechaniczne są bardzo widoczne. Choć niewątpliwie pięknym, lakier o wysokim połysku, nie najbardziej trwałym i odpornym na wodę wykończeniem. Biorąc pod uwagę, że kuchnia jest miejscem, które jest coraz częściej wykorzystywane jako przestrzeń życiowa, lakier sam może nie być najlepszym rozwiązaniem w kuchniach. Istnieje jednak kilka bardzo nowoczesnych technologii, które zarówno gwarantują ultra gładką powierzchnię oraz zwiększoną trwałość wykończenia.

Innym rozwiązaniem na wysoki połysk jest coraz akryl. Ten stosunkowo nowy materiał jest coraz bardziej  popularny w  kuchniach. Materiał ten pozwala na łatwe ponowne wykończenie i naprawę po uszkodzeniu, co sugeruje, długi cykl życia. Akryl jest wodoodporny i zmienia koloru pod wpływem światła.

terndy w projektowaniuTrendy w projektowaniuTrendy w projetowaniu wysoki połyskEB2602_AC1104ZP


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *