Szkło do kuchni zamiast płytek

Szkło do kuchni zamiast płytek

Szkło do kuchni zamiast płytek – montaż kolorowego szkła – lacobel – na ścianach kuchennych

Szkło do kuchni zamiast płytek stało się bardzo popularne. Łatwo to zrozumieć gdyż szkło ma wiele zalet. Jest szybki i prosty w montażu, nie ma linii fug dlatego jest łatwy do utrzymania w czystości, gładka powierzchnia jest higieniczna, nie wymaga konserwacji, a szeroka gama kolorów ułatwia wybór lacobelu. Żeby w pełni cieszyć się z instalacji w kuchni szkła należy wiedzieć co wybrać – o to kilka wskazówek które mogą być przydatne:

Wybór koloru szkła pasującego do pomieszczenia kuchennego

Ważne jest by wybrać kolor odpowiedni do reszty pomieszczenia a wybór jest ogromny od jaskrawych śmiałych barw po subtelne pastele.

Wybór odpowiedniego koloru szkła

Nigdy nie należy wybierać koloru na podstawie zdjęć na stronie internetowej producenta, mogą one znacznie różnić się od kolorów  w rzeczywistości to samo dotyczy zdjęć w broszurkach czy prospektach. Najlepszym sposobem będzie zwrócenie się do producenta lub jego przedstawiciela o próbkę kolorowego szkła którą będzie można zabrać do domu i sprawdzić w obszarze w którym ma zostać zamontowana. Szkło lacobel nie jest przejrzyste, nie jest to tylko zaleta odnosząca się do bezpieczeństwa czy do dodatkowej warstwy zabezpieczającej przed rozpryśnięciem na drobne kawałki podobne rozwiązanie jest w szybach samochodowych, ma to też inne zalety gdyż łatwo ukryć nieotynkowane ściany i instalację elektryczną.

Montaż szkła na kuchennej ścianie

Mimo, iż montaż jest stosunkowo prosty należy być uważnym gdyż łatwo potłuc szkło. Wybór odpowiedniego szkła – ważne jest aby wybrać szkło hartowane o grubości 6mm posiadające szeroki zakres właściwości i tolerancji np. montując szkło blisko kuchenki wybierać takie o podwyższonej tolerancji na temperaturę.

szklo do kuchni 0128 intensywna miedź Szkło do kuchni zamiast płytek Szkło do kuchni zamiast płytek szkło do kuchni 9010 delikatna biel Szkło do kuchni 9006 metaliczna szarość Szkło do kuchni 9003 czysta biel szkło do kuchni 7035 klasyczna szarość szkło do kuchni 1603 pastelowy niebieski Szkło do kuchni 1015 jasny beż szkło do kuchni 1014 klasyczny beż Szkło do kuchni 1013 perłowa biel szklo do kuchni 9005 klasyczna czerń szklo do kuchni 1435 metaliczny niebieski szklo do kuchni 1164 zieleń lśniąca szklo do kuchni 0667 zieleń dżungli szklo do kuchni 9007 intensywne aluminium szklo do kuchni 8017 ciemny brąz szklo do kuchni 4006 fuksja szklo do kuchni 3004 ciemna czerwień szklo do kuchni 2001 klasyczny pomarańczowy szklo do kuchni 1586 lśniąca czerwień szklo do kuchni 1236 jasny brąz szklo do kuchni 0627 metaliczny brunatny szklo do kuchni 0337 gwieździsta czerń szklo do kuchni 0327 intensywne złoto

Szkło do kuchni

Szkło do kuchni to szkło lakierowane Lacobel jest szkłem float pokrytym z jednej strony lakierem wysokiej jakości
Szkło lakierowane Lacobel posiada przyjemny, estetyczny, jasny wygląd szkła opakowego
Posiada atrakcyjne, długotrwałe wykończenie (lakier chroniony przez szkło)
Lakier stosowany na szkle Lacobel jest przyjazny środowisku
Szkło lakierowane Lacobel występuje w 25 odcieniach standardowych (możliwość wyboru personalnego koloru przy zamówieniu od 250m² Toolbox/MyColour By Lacobel)
Szkło lakierowane Lacobel dostępne jest również w wersji bezpiecznej SAFE / SAFE+ : polipropylenowa folia naklejana na tylną stronę szkła zapewnia bezpieczeństwo

Tylko zastosowanie wewnętrzne : materiał zakrywający ściany, drzwi, szafy, meble etc.

Zalety szkła

Trwała estetyka: warstwa lakieru na szklanej tafli jest zawsze umieszczona po stronie struktury nośnej. Pozycja ta chroni szkło przed uszkodzeniem. Kolory i wygląd szkła są w ten sposób zabezpieczone.
Wykończenie dobrej jakości: obróbka przemysłowa gwarantuje regularne wykończenie – przyleganie lakieru do szkła jest optymalne. Łatwy montaż i utrzymanie. Stosowane farby nie szkodzą środowisku


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *