Retro kuchnia

Retro kuchnia

Retro kuchnia

Kuchnia Retro  została zaprojektowana tak  aby można było przygotować wygodnie posiłki . Wiele kuchni w tym  czasie miało elementy wykonane  ze stali, aluminium  lub drewna, które wymagały malowania. W połowie lat 60.  Odkryto możliwości , które pozwoliły wyposażyć kuchnię dostępną dla każdego człowieka. Stół kuchenny był ikoną stylu retro, wrzecionowate chromowane nogi z błyszczącym wierzchem. Stolik retro w kuchni był w okrągłym, owalnym kształcie trójkąta lub zaokrąglone.

Retro oświetlenie

Oświetlenie jest doskonałym przykładem stylu retro. Wraz z rozwojem nowych tworzyw sztucznych wprowadzono lekkie odcienie, w różnych kształtach i kolorach  inspirowane science fiction.  Abażury lamp  przybrały kształty latających spodków, statków kosmicznych i wybuchy gwiazd.

Retro klimat

Ikoną krzeseł w stylu retro zaczerpnięta bezpośrednio z tradycyjnej amerykańskiej mebli Diner. Produkty te są pastelowe kolorowe. Można wybierać stołek z dużym białym pasem przez środek. Mają one  zwykle chromowane wokół krawędzi siedziska.

Po wojnie światowej, nastąpił dynamiczny rozwój mebli  kuchennych i AGD. Wiele firm obecnie produkuje te urządzenia według oryginalnego stylu 1950, w pięknych jasnych kolorach. Pastelowe kolorowe miski mieszające są ładnym nawiązaniem do przeszłości. Dodanie jednego z tych urządzeń do swojej kolekcji akcesoriów  kuchennych będzie nawiązaniem do stylu retro.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *