Projekty kuchni bez uchwytów

Projekty kuchni bez uchwytów  zyskują proste czyste nowoczesne linie bez zaburzania uwagi na uchwyty. Do kuchni o nowoczesnym eleganckim wyglądzie można zastosować fronty bez gałek i uchwytów.

Kuchnia taka zyskuje proste czyste linie bez zwracania uwagi na uchwyty, zwłaszcza gdy tyczy się szuflad. Jest kilka sposobów na osiągnięcie takiego celu.

Najprostszym i najtańszym będzie montaż uchwytów najczęściej aluminiowych montowanych w specjalnie frezowanych frontach szafek kuchennych. Niestety w takich uchwytach często gromadzą się okruszki i trzeba je często czyścić. Wersją trochę droższą jest zamówienie gotowych specjalnie uformowanych frontów z uchwytami przygotowanymi fabrycznie. Kolejną możliwością jest wybór frontów z systemem dotykowym. Fronty te nie posiadają żadnych uchwytów ani listw. Otwiera się jej poprzez naciśnięcie frontu palcem. Niestety ich wadą oprócz ceny jest także to, że nie uniknie się zostawiania odcisków palców, a co za tym idzie ciągłego ich mycia. Problemem może być również to, że nie w każdym przypadku będą się one sprawdzały, dla zintegrowanych urządzeń np. z lodówką czy zmywarką. Z czysto praktycznego punktu widzenia lepiej chyba wybrać dyskretne uchwyty wpuszczane – niektóre są prawie całkowicie ukryte, które będą odpowiednie dla sprzętu zintegrowanego.

Projekty kuchni bez uchwytów są trzy małe słupki jeden z piekarnikiem i dwoma szufladami, drugi z mikrofalą również z dwoma szufladami, trzeci słupek może być wyposażony w cargo lub półki. Stół w tej kuchni jest w formie wyspy kuchennej wykonanej z blatu opart na szafkach blatowych oraz na nodze z blatu. Fronty w szafkach dolnych jak i górnych są w ramkach aluminiowych ułatwiające otwieranie, można również zastosować tutaj otwieranie na dotyk, ale ramki aluminiowe podkreślają wyrazistość kuchni. Pod zlewozmywakiem jest szafka z szufladą, którą można wyposażyć w organizer na śmieci.
Projekt Kuchni bez uchwytowej posiada szuflady głębokie oraz narożnik wewnętrzny składający się z dwóch frontów nie musimy przy takim rozwiązaniu stosować blatu szerszego niż 600 mm. Szafki górne typu klapa. Pod szafkami górnymi są trójkąty oświetleniowe, najlepiej zastosować ledowe dla oszczędności prądu. są  trochę droższe ale większy wydatek na początku szybko nam się zwróci.

Projekty kuchni bez uchwytów

Projekty kuchni bez uchwytów

Projekty kuchni bez uchwytów


Powiązane posty

Leave a Comment