Jakich błędów nie popełnić podczas projektowania kuchni

Jakich błędów nie popełnić podczas projektowania kuchni: nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy dużo czasu przebywasz w kuchni. Bez względu jaki styl życia prowadzisz w kuchni gotujesz, przygotowujesz szybką przekąskę jesz śniadanie lub szykujesz trzydaniowy obiad dla rodziny lub przyjaciół. Nie tylko spędzasz czas w kuchni, spotykasz się z rodziną i przyjaciółmi przy filiżance kawy lub lampce wina. Kuchnia to miejsce które musi być zarówno piękne jak i funkcjonalne. Z tego powodu specjaliści przestrzegają przed 9 błędami których należy unikać aby osiągnąć zarówno praktyczny jak i elegancki projekt kuchni.

Nie utrudniaj dostępu do trójkąta w kuchni.

Stworzysz wygodne miejsce do pracy kierując się kolejnością wykonywanych czynności i swoimi potrzebami. Koniecznie musisz wydzielić trzy podstawowe strefy:

  • Przygotowania żywności,
  • Mycia produktów,
  • Gotowania i pieczenia.

Planując pierwszą strefę odpowiedz sobie  na następujące pytania:

  • Jak często robisz zakupy? Jeśli raz w tygodniu, potrzebujesz znacznie więcej miejsca na zakupy.
  •  Z jakich produktów korzystasz najczęściej? Zależnie od tego możesz potrzebować dużej zamrażarki, dużej spiżarni bezpośrednio przy kuchni albo obszernych szafek;
  • Czy gotujesz na zapas? Jeżeli tak, konieczna będzie znacznie większa lodówka z odpowiednim rozstawem półek, albo chłodna spiżarnia w sąsiedztwie kuchni.

O czym musisz pamiętać ?

Koniecznie zaplanuj kawałek wolnej powierzchni blatu roboczego obok lodówki na wypakowanie produktów jak również do sporządzania zimnych posiłków

Jakich błędów nie popełnić podczas projektowania kuchni

Nie trać miejsca w kuchni

W kuchniach  zwykle przechowuje się wiele rzeczy równie sprzęt o nie typowych wymiarach i kształtach np. mikser. Trzeba też wziąć pod uwagę elementy wyposażenia szafek, które również zajmują dużo miejsca.

Dzięki odpowiedniemu planowaniu, przezorności można uniknąć błędów przy projektowaniu kuchni. Często pomijane jest instalowanie szafek ponad lodówką. Nie wykorzystana przestrzeń to strata potencjalnego miejsca dla dużych lub sezonowych przedmiotów kuchennych.

Jakich błędów nie popełnić podczas projektowania kuchni

Nie ignoruj miejsca pracy na blacie kuchennym

Rozważ wszystkie czynności kuchenne oraz zaplanuj ustawienie urządzeń które będą umieszczone na blacie.

projektowanie kuchni blat

Słabe oświetlenie w kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem w którym nie można pozwolić sobie na słabe oświetlenie. Nie jest to tylko kwestia design i atmosfery ale także bezpieczeństwa zwłaszcza przy obsłudze ostrych kuchennych narzędzi. Najlepiej wykorzystać trzy rodzaje oświetlenia, górne ogólne oświetlenie, oświetlenie miejsc pracy i oświetlenie akcentujące.

oświetlenie w kuchni

Nie zapomnij aby przewietrzyć kuchnię

Jeśli kiedykolwiek wszedłeś do czyjegoś domu i poczułeś zapach wczorajszej ryby z frytkami już wiesz o co chodzi. Najtańsze okapy mają słabą wydajność a dobry system wentylacji pomorze poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach – ma to duże znaczenie zgłasza jeśli kuchnia jest pomieszczeniem otwartym połączonym z salonem

OWS451P_002

Wybór złej wyspy kuchennej

Wybór złej wyspy kuchennej lub umieszczenie jest w złym miejscu może okazać się katastrofą zwłaszcza jeśli utrudnia przepływ ruchu między zlewem, lodówką, kuchenką i blatami roboczymi.

nowoczesna kuchnia

Nie ignoruj swoich surowców wtórnych

pojemnik na odady

Modny wybór kuchni

Wybierając najnowsze wzory kuchenne można wpaść w pułapkę gdyż najbardziej stylowy kolor obecnego sezonu i modne projekty mogą okazać sięnie modne w kolejnych sezonach, dlatego najlepiej wybierać rozwiązania ponad czasowe

modna kuchnia

Unikanie specjalistów od kuchni

Chcąc zaoszczędzić pieniądze i wykonując projekt na własną rękę można stracić sporo pieniędzy czasu i energii.  Projektanci posiadają wiedzę znają najnowsze trendy dane producentów mogą pomóc w identyfikacji potrzeb klientów i przeprowadzić projekt do skutecznej realizacji kuchni.


One Reply to “Jakich błędów nie popełnić podczas projektowania kuchni”

  1. Wybierając najnowsze wzory kuchenne można wpaść w pułapkę gdyż najbardziej stylowy kolor obecnego sezonu i modne projekty mogą okazać się nie modne w kolejnych sezonach,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *