Projektowanie kuchni: oświetlenie. Jakie wybrać oświetlenie do kuchni

Oświetlenie do kuchni

Projektowanie kuchni – Kuchnia jest  obszarem w domu, w którym odbywa się praca także  z użyciem ostrych narzędzi, a zatem potrzebuje jak najwięcej światła w każdym miejscu. Najlepiej wykorzystać trzy rodzaje oświetlenia, górne -ogólne oświetlenie, oświetlenie miejsc pracy i oświetlenie akcentujące- dekoracyjne.

Jakie jest najlepsze oświetlenie ogólne do kuchni?

Niestety, nie ma żadnych łatwych odpowiedzi tutaj, ponieważ tak wiele zależy od wielkości Twojej kuchni. Większość osób zaczyna z 2-lub 4-świetlówkami dekoracyjnymi na  środku sufitu. To jest mniej kosztowne, zużywa mniej energii i zapewnia bardzo dobrą ogólną emisję światła.

projektowanie kuchni, oswitlenie ogólne, oświetlenie podszafkowe

Co mam zrobić w miejscach takich jak wyspy, obszary nad zlewem oraz blatem?

Oprócz ogólnych wytycznych oświetleniowych w powyższej odpowiedzi, te obszary wymagają oświetlenia bardziej intensywnego, ponieważ są one zwykle miejscem pracy.  Liniowe systemy oświetleniowe typu np. listwa led mogą stanowić solidne światło na powierzchniach roboczych, podsufitki powyżej szafek i innych miejscach ukrytych dodać  przytulną atmosferę w kuchni. Dekoracyjne  zawieszki z 2 lub ​​3 punktami oświetleniowymi w zależności od wielkości wyspy, zainstalowane nad wyspą dadzą  wystarczająco światła i dodać element dekoracyjny w tym obszarze.

projektowanie kuchni, oświetlenie w szafce, podświetlane półki

Projektowanie kuchni jak oświetlić jadalnię?

Dekoracyjny wisiorek (jedno światło – ponieważ jest to mały obszar), takie oświetlenie będzie spełniać swoje zadanie, zapewniając mnóstwo światła na powierzchni stołu. Użyj ściemniacza aby zmiękczyć światło dla nastroju podczas rozrywki i włącz mocniejsze dla pracy domowej.

Nowoczesnym i praktycznym   rozwiązaniem stosowanym w szafkach kuchennych jest podświetlany wieniec dolny. Zastosowanie LED, ukrytych w profilach aluminiowych, pozwala oświetlić blat roboczy i jednocześnie wnętrze szafek. Jest to użyteczne rozwiązanie i tworzy ciekawe efekty świetlne. Włącznik dotykowy, umieszczony na listwie frontowej konstrukcji daje proste, funkcjonalne rozwiązanie, podkreślające wzornictwo mebla.

Projektowanie kuchni: oświetlenie. Jakie wybrać oświetlenie do kuchni

projektowanie kuchni

 


2 Replies to “Projektowanie kuchni: oświetlenie. Jakie wybrać oświetlenie do kuchni”

  1. Pingback: Trendy w projektowaniu kuchni - Projekty kuchni - Blog
  2. Artykuł fajny, ale trochę za bardzo powierzchowny -chyba zbyt po macoszemu potraktowaliście temat oświetlenia ledowego. Po pierwsze: fotka nie bardzo pokazuje efekt uzyskany za pomocą listwy, dwa sporo jest ostatnimi czasy kolorowych listew sterowanych pilotem,

    Różne kolory ledów mogą dość zestawić z kolorem mebli kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *