Nowa kuchnia koszt. Budżet a twoja nowa kuchnia

nowa kuchnia koszt

Nowa kuchnia koszt. Jakie koszty należy uwzględnić?

Czynnikiem wpływającym na koszt mebli kuchennych jest :

Materiały z jakich wykonamy meble kuchenne:

Najtańszym rozwiązaniem będzie kuchnia wykonana z płyty meblowej tzn. korpus szafek płyta laminowana o grubości 16 mm, fronty z płyty laminowanej (grubość 18 mm ),wykończone obrzeżem ABS o grubości 2 mm lub 1 mm . Blat wykonany w technologii postforming grubość  28 lub 38 mm oraz akcesoriami meblowymi bez miękkiego domyku  najtańszych producentów .Trochę droższym rozwiązaniem będzie zastosowanie  frontów z płyty MDF foliowanej albo  frontów  z płyty MDF lakierowanej (19 mm ) w dwóch technologiach: M – matowej i WP – czyli wysokim połysku czy frontów z płyty MDF fornirowane (19 mm ). Kolejną półkę cenowa stanowią fronty z litego drewna. Jako materiał bazowy najczęściej stosuje się  drewno olchowe i dębowe w różnych wybarwieniach i wzorach ramek. Ze względu na swój wygląd fronty te nadają się idealnie do kuchni rustykalnych. Fronty z płyty MDF akrylowanej (18 mm ) z obrzeżem akrylowym.Na cenę mebli kuchennych największy wpływ ma rodzaj frontów meblowych, blat  oraz akcesoria w jakie wyposażona jest nasza kuchnia tj. system szuflad, zawiasy, uchwyty, , oraz dodatki typu kosze cargo, półki obrotowe, kosze do szafek narożnych oraz sprzęt AGD.

Praca (montaż, hydraulika, elektryka)

Montaż – montaż mebli kuchennych, hydraulika – wykonanie, przebudowa przyłączy hydraulicznych do zlewozmywaka, zmywarki itp. elektryka – wykonanie przyłączy elektrycznych pod sprzęt AGD, oraz oświetlenie w kuchni)

Sprzęt AGD

W każdej nowoczesnej kuchni powinny znajdować się sprzętu pozwalające na skrócenie czasu wykonywania podstawowych czynności. Zazwyczaj staramy się kupować gotowe produkty, takie jak makaron, mięso mielone, lecz nie wszystko możemy dostać w sklepie. Są rzecz, które musimy same poszatkować, zetrzeć, czy też obrać. Wówczas przyda nam się pomoc w postaci odpowiedniego sprzętu AGD.

amica_MojeMieszaknie_3 linia_impresion

Remont ścian i podłóg

Oraz rożne nie przewidziane wydatki które najczęściej stanowią do 20 %  wartości budżetu – to niesamowite, jak często niespodziewanego!

nowa kuchnia kosztnowa kuchnia koszt


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *