Jaka powinna być wysokość między szafkami kuchennymi?

Minimum 50, zwykle 55-70. Spotyka się wysokości 45 ale uważam, że to za nisko. Może być oczywiście wyżej, za nisko powieszone szafki będą przeszkadzać i dolny jej brzeg może zasłaniać część blatu.

Wysokość pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi należy też dobrać do wzrostu osoby gotującej w kuchni. Im wyżej wiszą szafki tym trudniej do nich sięgnąć osobie niewysokiej.

Najczęściej szafki kuchenne są wykonane z Płyty laminowanej to materiał wytworzony ze specjalnie przygotowanych wiórów drzewnych, sprasowanych z dodatkiem żywic przy użyciu ciśnienia i temperatury. Występują w zależności od zapotrzebowania jako jedno- i wielowarstwowe (laminat). Wióry do produkcji wytwarzane są ze zdrowego drewna drobnowymiarowego, odpadowego, nie nadającego się do przerobu na lite deski.

Do produkcji mebli wykorzystywane są w przerobie jako surowe, laminowane, obłogowane pod lakier lub fornirowane.

Płyta wiórowa produkowana jest w dużych formatach, posiada jednorodną budowę, osiągając przy tym dobre parametry wytrzymałościowe i izolacyjne. Dzięki walorom powierzchni można ją również uszlachetniać poprzez laminowanie, lakierowanie jak również oklejanie sztuczną i naturalną okleiną. Meble wykonane z płyty wiórowej są przede wszystkim mało trwałe. Materiał ten sprawia, że meble są podatne na uszkodzenia, są mniej stabilne oraz szybciej ulegają zużyciu. Płyta wiórowa użyta w meblach kuchennych, w większym stopniu ulega uszkodzeniom mechanicznym, nie jest odporna na wodę.